EX-YU ЕСТРАДА

Тончи Хуљиќ: На момент се однесувавме како „ријалити“ семејство, време е да се вратиме во нормала

today25/02/2022 18

Background
share close

Во куса изјава за Јутарњи.хр хрватскиот музичар Тончи Хуљиќ откри како се чувствувал на свадбата на ќерка си и неговиот долгогодишен соработник и пријател Петар Грашо.

Среќен сум што венчавката се одвиваше во прекрасна атмосфера и што беше интимна вечер со луѓе кои ги познаваме цел живот, со некои од нив триесет, четириесет години и кои ни ги одбележаа животите. Бевме педесетина и тоа беше важен момент за целото наше семејство. Лично би сакал да им се заблагодарам на сите медиуми, на момент се однесувавме како „риалити“ семејство што секако не сме. Сега е време да се свртиме кон нормалниот живот и нашите деловни обврски. Се надевам тој интерес за приватно сега целосно ќе стивне, изјави Тончи за Јутарњи лист.

Хана и Петар се венчаа во црквата Свети Доминик во Сплит, а прославија во популарен ресторан покрај морето.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Македонската блогерка Александра Шијакоска: „Ми открија тумор на главата, ме чека операција!“

Македонската инфлуенсерка и модна блогерка Александра Шијакоска ја растажи македонската јавност откривајќи дека ѝ откриле тумор на главата. Шијакоска сподели дека извесен период нема да биде присутна на социјалните мрежи како до сега поради нејзината здравствена состојба. Погледнете го видеото и сите детали во продолжение… View this post on Instagram A post shared by Aleksandra Shijakoska (@aleksandrashijakoska) The post Македонската блогерка Александра Шијакоска: „Ми открија тумор на главата, ме чека […]

today25/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%