EX-YU ЕСТРАДА

Тој ги запозна со Ана Бекута: Mркоњиќ ќе почива до Шабан Шаулиќ

today01/12/2021 4

Background
share close

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија, Милутин Мркоњиќ, кој ќе биде погребан задутре во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград, ќе почива недалеку од својот децениски пријател, пејачот Шабан Шаулиќ. Гробот каде што ќе биде положен сандакот со телото на Милутин Мркоњиќ е на само неколку метри од гробот на кралот на народната музика. Длабокото и искрено пријателство на Мркоњиќ со сите членови на семејството Шаулиќ е надалеку познато на српската јавност. Благодарение на тоа пријателство, Мркоњиќ ја запозна пејачката Ана Бекута, жената со која ги помина последните десет години од животот.

The post Тој ги запозна со Ана Бекута: Mркоњиќ ќе почива до Шабан Шаулиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Емотивни видеа: Млад Кинез, уличен изведувач ги пее песните од Тоше Проески

Уличниот изведувач, на Инстаграм потпишан како „Wang Xiao Chong“, среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески. Под неговите објави со српските песни од легендарната музичка ѕвезда се редат поздрави и пофали од голем број Македонци, благодарни што уметноста на непрежалениот Тоше се слуша и слави на далеку, дури на другиот континент, години по смртта на талентираниот пејач.       View this post on […]

today30/11/2021 20

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%