EX-YU ЕСТРАДА

Тој е негов наследник, а малкумина го знаат: Синот на Аки Рахимовски ги следи стапките на својот татко

today22/01/2022 8

Background
share close

Пејачот Аки Рахимовски почина денеска, а тажната вест ја сподели групата „Парни Ваљак“ на својот Фејсбук профил. Тие во објавата наведуваат дека тој засекогаш заспал, нивниот пејач кој остави голем траг во музичкиот свет. Малкумина знаат дека неговиот син исто така се занимава со музика. Кристијан Рахимовски веќе со децении се занимава со музика, а некои негови песни се многу познати во регионот. Сепак, како што во една прилика изјавил, се уште не го освоил српскиот пазар како што тоа што го направиле неговите колеги од Хрватска. По се изгледа дека легендарниот пејач има свој наследник во иднина, како генетски така и пејачки.

The post Тој е негов наследник, а малкумина го знаат: Синот на Аки Рахимовски ги следи стапките на својот татко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%