EX-YU ЕСТРАДА

Тој беше иницијатор, значи не изневерувал жена и деца за мене, туку за себе вели Ирена откако повторно се крена прашина за врската со Орце

today31/01/2022 19

Background
share close

Познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска во најискреното интервју досега отворено зборува за поранешниот партнер Орце Гелевски, кој претходно наводно изјавил дека оставил жена и деца за неа, а дека таа го изневерила. https://republika.mk/scena/estrada/orce-za-razdelbata-so-irena-spasovska-ostaviv-sopruga-i-dve-deca-za-nea/

Не знам дали Орце изјавил така. Башка, јас бев слободна и никого не изневерив, а тој беше иницијатор за врска, иако беше во брак. Според тоа, тој изневерил и не ги оставил жената и децата заради мене, туку за себе, за да си направи промена во животот од кој не беше задоволен. Тој најмалку има право да зборува за неверства.. или пак ќе речам, можеби неговите зборови на порталите се испревртени, вели Ирена во интервју за „КликниМе“.

Пејачката признава дека имале убави 13 години, но дека тоа е веќе одамна завршена работа и дека малку е непристојно повторно да се отвара оваа тема.

Преку некои работи не можев да поминам! Веројатно му беше шок и неверување, но јас едноставно не можам да живеам во лаги. Само едната страна кога сака не е доволно да се сочува врската, искрена е таа.

https://arhiva.republika.mk/937746 На констатацијата од новинарот дека Орце очигледно сè уште е вљубен во неа, таа реплицира:

Му посакувам се најдобро, но јас сум жена која тешко се заборава“.

За „аферата“ со шеикот, но и за нејзиниот моментален љубовен статус, исто така зборува во интервјуто кое може да го прочитате тука.

The post Тој беше иницијатор, значи не изневерувал жена и деца за мене, туку за себе вели Ирена откако повторно се крена прашина за врската со Орце appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%