EX-YU ЕСТРАДА

Тејлор Свифт организираше забава – повеќе од 100 гости позитивни на корона

today20/12/2021 15

Background
share close

Повеќе од 100 луѓе кои присуствуваа на прославата на новиот албум „Red“ на пејачката Тејлор Свифт во Сиднеј се позитивни на коронавирус, пишува New York Post. Настанот собра 600 луѓе во театарот „Метро“ во Сиднеј, а дури и оние учесници кои сè уште не се позитивни на коронавирус беа замолени да се изолираат. Самата пејачка не присуствуваше на забавата, но тоа беше собир на обожаватели како дел од објавувањето на нејзиниот нов албум. „Веројатно е дека некои од овие случаи се заразени со варијантата „омикрон“, предупреди NSW Health, додавајќи дека казните за непочитување на условите за изолација, тестирање и карантин се зголемени од 1.000 долари на 5.000 долари.

The post Тејлор Свифт организираше забава – повеќе од 100 гости позитивни на корона appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Еве кој дојде: Короната го намали бројот на гости кај Цеца на Св.Никола

Цеца традиционално ја прослави славата Св.Никола во својот дом. Оваа година е разично што поради короната таа ги повика само најблиските. Тука беше момчето Богдан, ќерката Анастасија со момчето, сестрата и зетот со децата, како и сестрата на нејзината снаа. Од пријателите дојде само Саша Матиќ со сопругата. Главен домаќин беше Вељко кој ги пречекуваше гостите и наздравувашеThe post Еве кој дојде: Короната го намали бројот на гости кај Цеца […]

today20/12/2021 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%