EX-YU ЕСТРАДА

Taња Савиќ избега од сопругот и отиде во Бања Лука кај градоначалникот Драшко

today01/05/2022

Background
share close

Пејачката Тања Савиќ добива закани од сопругот Душан Јованчевиќ кој најави дека доаѓа во Србија. На Душан не му се допаѓа тоа што Тања одлучила нивните синови да одат на училиште во родното Смедерево, па решил да ги спакува куферите и да се упати во Србија. Пејачката замина од Србија, ни помалку ни повеќе туку за Бања Лука кај своето момче Драшко Станивуковиќ кој е градоначалник. Таа на својот Инстаграм профил објави дека ужива во пловењето и во љубовта со Драшко.

The post Taња Савиќ избега од сопругот и отиде во Бања Лука кај градоначалникот Драшко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Поезија во стихови: Слушнете ја првата песна по смртта на Балашевиќ

Сопругата на Ѓорѓе Балашевиќ ја објави првата постхумна песна наречена „Роденденска“.Станува збор за ремек дело во стилот на Ѓоле со кое на многумина ќе им дојдат солзи. Слушнете ја https://www.youtube.com/watch?v=vs_ZkUWppNoThe post Поезија во стихови: Слушнете ја првата песна по смртта на Балашевиќ appeared first on Република.

today30/04/2022 12

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%