EX-YU ЕСТРАДА

Свадба 50.000 евра, дискотека 15.000, концерт 30.000: Oва е ценовникот на Аца Лукас за еден настап

today18/07/2022 1

Background
share close

Аца Лукас летово е најбараниот поп пејач.До крајот на август ќе има вкупно 30 закажани настапи, најмногу на црногорското приморје, но и во другите земји од регионот. Пред дваесетина години цената на настапот на Лукас беше околу 7.000 евра меѓутоа сега е 15.000 евра.Патем, тоа е цената за настап во клубови со стандардни капацитети, но кога се во прашање концертите, цената достигнува 30.000 евра. Иако Лукас не сака да пее на свадби, се случува да прави исклучок, а за таква прилика неговиот хонорар достигнува неверојатни 50.000 евра. Тој за нешто повеќе од два месеци ќе заработи неверојатни половина милион евра.

The post Свадба 50.000 евра, дискотека 15.000, концерт 30.000: Oва е ценовникот на Аца Лукас за еден настап appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дара Бубамара „гори“ на Миконос: Црвеникавото бикини само што не пукнало на нејзините гради

Српската естрадна ѕвезда, Дара Бубамара, предизвикува внимание каде и да се појави, а овојпат тоа го направи со провокативни фотографии на социјалните мрежи. Пејачката често оди на луксузни патувања од каде што објавува снимки и фотографии. Најново, Дара на својот профил на Инстаграм објави снимки од одморот на Миконос кои предизвикуваат нејзините фанови да останат без здив од нејзиниот изглед. View this post on Instagram A post shared by Dara […]

today18/07/2022 5

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%