EX-YU ЕСТРАДА

Свадба 50.000 евра, дискотека 15.000, концерт 30.000: Oва е ценовникот на Аца Лукас за еден настап

today18/07/2022 26

Background
share close

Аца Лукас летово е најбараниот поп пејач.До крајот на август ќе има вкупно 30 закажани настапи, најмногу на црногорското приморје, но и во другите земји од регионот. Пред дваесетина години цената на настапот на Лукас беше околу 7.000 евра меѓутоа сега е 15.000 евра.Патем, тоа е цената за настап во клубови со стандардни капацитети, но кога се во прашање концертите, цената достигнува 30.000 евра. Иако Лукас не сака да пее на свадби, се случува да прави исклучок, а за таква прилика неговиот хонорар достигнува неверојатни 50.000 евра. Тој за нешто повеќе од два месеци ќе заработи неверојатни половина милион евра.

The post Свадба 50.000 евра, дискотека 15.000, концерт 30.000: Oва е ценовникот на Аца Лукас за еден настап appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%