EX-YU ЕСТРАДА

Среќна и добро расположена: Шакира сурфа во Шпанија со непознат маж, по неверството на Пике

today18/07/2022 4

Background
share close

По разделбата на Шакира и Жерард Пике што предизвика вистинска бура во шпанската и светската јавност, 45-годишната пејачка е забележана како сурфа во Шпанија. Во друштво на 11-годишнот син Милан и неколку пријатели, Шакира е во навистина добро расположение. Пејачката носи елегантен спортски костим за пливање со долги ракави и ногавици, а од фотките се гледа дека сурфа како вистински професионалец. Во природно издание и без грам шминка, пејачката изгледа одлично. Не е познат идентитетот на пријателите на пејачката, но со еден од нив изгледа како да е навистина блиска. Шакира и 35-годишниот Пике се разделија пред околу две недели, наводно поради неверство од страна на Пике. Уште пред да се разделат, во медиумите се појавија гласини дека Пике ја изневерувал. Исто така, Шакира буквално го избркала Пике од нивниот заеднички дом неколку недели пред да ѝ соопштат на јавноста дека се разделуваат.

The post Среќна и добро расположена: Шакира сурфа во Шпанија со непознат маж, по неверството на Пике appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Не било неверството на фудбалерот: Ова е вистинската причина зошто Пике и Шакира раскинаа?!

Прекинувањето на врската меѓу Шакира и Жерар Пике, поради, како што беше обајвено, неверство од страна на фудбалерот, предизвика голем интерес во светската јавност. Сепак, поранешниот сопруг на една од сестрите на Шакира, Роберто Гарсија, открива дека главната причина за раскинувањето на славната двојка всушност не било изневерувањето, туку расправија околу пари. Како што тврди тој, Пике побарал заем од Шакира за да ги вложи парите во некој бизнис, а […]

today18/07/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%