EX-YU ЕСТРАДА

Сопругата на Мирослав призна: Отсекогаш сме се расправале жестоко

today22/12/2021 15

Background
share close

Сопругата на Мирослав Илиќ, Гордана Илиќ не е многу експонирана во јавноста, но отсекогаш и била голема поддршка на оваа фолкерка. Двајцата зад себе имаат брак кој трае половина век, кој немал проблеми дури и кога се пишувало за неговиот наводен вонбрачен син, кој го добил со друга жена. Гоца остана со Мирослав и не дозволи да ја вознемируваат насловите во весниците, како и изјавите на неговата поранешна љубовница Мирјана Антоновиќ.

– Отсекогаш сме се расправале жестоко, најчесто за некои ситници во воспитувањето на децата, дали кучето било навремено внесено или извадено, дали нешто е таму каде што сум ставил или не… Посериозните работи ги решававме многу полесно од оние малите. работи. Се расправавме, но никогаш не сме имале кризи што би довеле до развод. Мирослав беше првиот кој секогаш попушташе при расправии. Многу сум тврдоглава, во хороскоп сум двоен Овен. Обично ми велат: „О Боже, беше навистина тешко да се омажам за него“, и никој не се прашува како му беше него со мене.

The post Сопругата на Мирослав призна: Отсекогаш сме се расправале жестоко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%