EX-YU ЕСТРАДА

Со Аки сум се родил, со Аки ќе си умрам… Џамбазов за Аки….

today31/01/2022 10

Background
share close

Како гром од ведро небо беше вчера информацијата дека овој свет го напуштил Аки Рахимовски, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“. Аки почина вчера, на 67-годишна возраст во Словенија, каде живееше веќе неколку години заедно со својата партнерка и нивната двегодишна ќерка. Погледнете: Со Аки сум се родил, со Аки ќе си умрам… Instagram post shared by @igordzambazov

The post Со Аки сум се родил, со Аки ќе си умрам… Џамбазов за Аки…. appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Бебето на Пријанка Чопра и Ник Џонас се роди 12 недели порано

Актерктата Пријанка Чопра и нејзиниот сопруг, пејачот Ник Џонас завчера го добија своето прво дете преку сурогат мајка. Тие ја соопштија убавата вест на профилите на социјалните мрежи, откривајќи дека се пресреќни што станале родители. Пресреќни сме што можеме да потврдиме дека добивме бебе преку сурогат. Замолуваме за приватност во овој посебен период додека се фокусираме на нашето семејство. View this post on Instagram A post shared by Nick Jonas […]

today31/01/2022 34

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%