EX-YU ЕСТРАДА

Славната пејачка искрено за болните моменти од младоста: Булимијата за малку ќе ми го уништеше животот

today21/11/2021 22

Background
share close

Американската пејачка Никол Шерцингер, поранешната вокалистка на групата „Пусикет долс“, откри детали за булимијата – пореметување предизвикано од неправилна исхрана, од кое страдаше на почетокот на кариерата. Како што истакнува во новото интервју за американските медиуми, Шерцингер решила да го сокрие проблемот од останатите членови на групата, што влијаело на се почестите несогласувања меѓу девојките и на крајот предизвикало нејзино распаѓање. Никол во една прилика, за еден британски магазин изјави дека тоа бил најлошиот период во нејзиниот живот и дека кариерата речиси и била уништена.

Булимијата толку многу ми влијаеше на мојот живот што го изгубив гласот и не можев да пеам, а се се случуваше во времето кога градев кариера во група. Еднаш дури и менаџерот ме најде онесвестенa на подот – изјави Никол.

View this post on Instagram

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger)

Денес многу повеќе го прифаќам своето тело. Отсекогаш сум била многу критична кон себе, а на 14 години почнав да трчам. Среде ноќ излегував од дома и трчав бидејќи бев убедена дека морам да бидам послаба и дека бутовите треба да изгледаат баш како што сум замислила. Се чувствував целосно заробена и булимијата ми ја украде сета среќа, самодоверба и спомени – вели Шерцингер.

View this post on Instagram

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger)

Булимијата е состојба кога некој со присилување на повраќање или употреба на лаксативисе присилува да го исфрли од телото тоа што го изел. Слично на анорексијата, моделот на „чистење“ може да биде проследен со прекумерно вежбање и гладување.

View this post on Instagram

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger)

The post Славната пејачка искрено за болните моменти од младоста: Булимијата за малку ќе ми го уништеше животот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Брејча, Партибрејкерс, Санаториум, Ан Клу и други за главна вечер на Таксират Фестивал

Фамозниот маестро БОРИС БРЕЈЧА (Boris Brejcha) конечно пристигнува кај нас и тоа на главната бина на најголемиот зимски музички фестивал во регионов, скопскиот ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ! Суперѕвездата на новата генерација, големиот мајстор кој создаде свој звук и со вртоглав подем на самиот врв на светската сцена дочека неговиот „high-tech minimal“ да биде еден од најпопуларните правци на денешницата, на 7-ми декември за прв пат ќе настапи во Македонија, во Арена Борис […]

today21/11/2021 16

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%