EX-YU ЕСТРАДА

Синот на Марина Туцаковиќ: Мајка ми имаше неколку вистински пријатели, еден од нив е Боки 13

today28/12/2021 2

Background
share close

Синот на познатата Марина Туцаковиќ, Милан Лаца Радуловиќ за прв пат на телевизија откри непознати детали од периодот кога Марина дознала дека има опасна болест.

– Беше многу чудна вечер. Имаше грип, беше навистина слаба. Неколку месеци и се влошуваше состојбата, мислевме дека е бактерија. Ужасно се плашеше од доктор, јас и тато ја доведовме. И кажавме дека имаш 10 дена да се подготвиш и заедно да одиме да се прегледаме бидејќи се сомневаме на некоја болест.

Тој откри дека Марина знаела дека има рак на дојка, но дека сакала да ги поштеди своите најблиски од тоа сознание. Често имаше стомачни проблеми. Во тој момент, таа ни кажа дека има рак на дојка. Таа само го знаеше тоа две години и не сакаше да го каже. Се плашеше од докторката, таа мислеше дека ќе помине. Тоа беше шок во првите десет минути, а потоа итна акција. Првиот ден од борбата. Таа немаше никакви симптоми. Кога се случија симптомите, тоа беше тоа – рече тој и додаде дека не сакале премногу да зборуваат за нејзината борба.

– Не им кажав на моите најблиски пријатели. Не сакавме да се шириме. Имаше неколку вистински пријатели, од Јелена Карлеуша, Здравко Чолиќ, Бока 13. Сите и се јавуваа многу, можеби и премногу.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Снежно а капела изненадување од Sarah Mace & The Christmas Girls

Освен како сезона на споделување убави нешта и зближување со најблиските, зимскиот период е познат и како време за уживање во звуците на најубавите празнични евергрини, достапни низ целиот свет со илјадници изведби во различни стилови и јазични верзии од голем број на пејачи и музичари. Сара Мејс, заедно со Полина Тасева, Калина Велковска, Теа Богатинова и Емилија Колоска, на прагот од 2022ра година, на македонската јавност ѝ подготвија вистинско […]

today27/12/2021 58

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%