EX-YU ЕСТРАДА

Шер го нуди својот дом за украински бегалци

today22/03/2022

Background
share close

Шер ја понуди својата вила во Малибу за престој на бегалци од Украина. Во објава на Твитер, американската поп-ѕвезда ги повика луѓето да им помогнат на оние што ги напуштаат своите домови среде инвазија на Русија со тоа што ќе им овозможат безбедно место за престој.

Би сакала да ги спонзорирам украинските семејства во мојот дом. Тие би биле безбедни и згрижени“, твитна Шер.

75-годишната музичка легенда, која поседува хациенда во Малибу, ја користи платформата за да обезбеди поддршка за народот на Украина. Таа повика: „Мораме да најдеме поопипливи начини да му помогнеме на украинскиот народ!“

The post Шер го нуди својот дом за украински бегалци appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

РАЈ ЗА УШИ: „Дејгиди луди млади години“ во питом џез призвук (ВИДЕО)

Дани Димитровска и Никола Мицевски продолжуваат со циклусот обработки на традиционални песни во питом џез призвук. Аранжманот и обработката на народната песна „Дејгиди луди млади години“ е визија на Никола Мицевски, кој во соработка со Дани Димитровска продолжуваат со возобновување на старите македонски песни, носејќи ги во нов, приемчив, уникатен звук. Eтно-џез проектот е состав содржан од докажани уметници кои успешно го враќаат автентичното, пласирајќи се на еден ненаметлив, лежерен […]

today21/03/2022 9

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%