EX-YU ЕСТРАДА

Шабан Шаулиќ многу сакаше фудбал: Во еден момент страста ја сподели со Слаѓана Милошевиќ и Џани Моранди

today22/01/2022 3

Background
share close

Шабан Шаилиќ, кој почина во стравична сообраќајна несреќа пред речиси две години, остана запаметен во јавноста како пејач со кадифен глас, но тоа што малкумина го знаат е дека Шаулиќ бил голем љубител на спортот. Тој преку 20 години играл фудбал, а честопати бил дел од различни ревијални натпревари. Доказ за тоа е фотографија направена во 1984 година во Белград, кога Шабан бил дел од музичка репрезентација. На сликата може да се види Шабан (најлево во син дрес), заедно со негоивата колешка Слаџана Милошевиќ, која разговара со италијанската музичка ѕвезда Џани Моранди.

The post Шабан Шаулиќ многу сакаше фудбал: Во еден момент страста ја сподели со Слаѓана Милошевиќ и Џани Моранди appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дарко Лазиќ со сменет личен опис: Објави фотографија што направи хаос на социјалните мрежи

Српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, повторно ги шокира фановите на социјалните мрежи. Последниот таков потег на дарко дојде кога објави своја фотографија со нападно нашминкано лице. Лазиќ има црвен кармин, маскара, сенка за очи... Сепак, причина за таквиот изглед на пејачот не е некоја ексцентричност, туку тоа што неговата свршеница Барбара Бобак и ќерката Лорена, дошле на идеја да се забавуваат и да го нашминкаат. Тоа резултаира со променет личен опис […]

today22/01/2022 5

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%