EX-YU ЕСТРАДА

Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена

today13/01/2022

Background
share close

Белградскиот Основен суд за уште 30 дена ја продолжи итната мерка за забрана за приближување и комуникација со сопругата на фудбалерот Душко Тошиќ, пренесува „Танјуг“. Тојво петокот на 7 јануари прично доби забрана од 48 часа за приближување од полицијата бидејќи ѝ удрил шамар на сопругата, пејачката Јелена Карлеуша. Полицијата во петокот, откако пејачката пријави дека сопругот е насилен кон неа, интервенираше во нивниот дом, но Карлеуша одби да оди на преглед во здравствената установа за повредите и одби да оди во полициска станица за да даде изјава за инцидентот. Наведената мерка на Тошиќ му е изречена согласно Законот за спречување на семејно насилство.

The post Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Се јави Душко: Jeлена лаже, не ја ни допрев

Душко Тошиќ на полициското рочиште потврдил декаво семејниот дом на Дедиње имало кавга меѓу него и неговата сопруга, пејачката Јелена Карлеуша, но изјавил дека нејзините наводи дека имало насилство не се точни. . Тошиќ на инспекторите им рекол дека е шокиран бидејќи Јелена пријавила такво нешто во полиција. Јас не ја удрив Јелена, не ја ни допрев, единственото нешто што е точно е дека се расправавме. Во брак сме долго […]

today13/01/2022 9

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%