EX-YU ЕСТРАДА

Семејството на Шаулиќ разочарано: За газење на куче во Германија се добива поголема казна

today22/01/2022

Background
share close

Три години по сообраќајната несреќа во која недалеку од Билефелд загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, а тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ, во Гитерсло се одржа судењето на Турчинот Алсин Левент. Во судот и во Гетерслоу беше донесена пресуда, а Алсин беше осуден на три години и 3 месеци затвор. На судењето присуствуваше целото семејство Шаулиќ, вдовицата на Гордан, како и децата Михајло и Санела, како и синот на починатиот Мирсад Кериќ. Тие се револтирани од висината на казната и велат дека во Германија да згазиш куче се добива повисока затворска казна. Да потсетиме, бранителот на обвинетиот Левент А. истакна дека неговиот штитеник знаел дека нема оправдување или оправдување за овој чин. Обвинетиот ја прифати одговорноста и призна се.

The post Семејството на Шаулиќ разочарано: За газење на куче во Германија се добива поголема казна appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Памела Андерсон се разведува по шести пат

Памела Андерсон и нејзиниот сопруг Ден Хејхерст се разведуваат по само една година брак. Памела веќе поднела барање за развод од нејзиниот сопруг, со кој живее во Канада од нејзината венчавка на Бадник во 2020 година. Извор близок до парот го опиша нивниот брак како само „пандемиска измама“ која на крајот се распадна. Двојката беше проследена со драма од самиот почеток, кога поранешната партнерка на Хејхерст, Кери ја обвини Памела […]

today22/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%