EX-YU ЕСТРАДА

Семејството на Маринко Роквиќ со посебен некролог покажа колку го сака и почитува

today11/10/2021

Background
share close

Никола Роквиќ емотивно се прости од својот татко.Погребот ќе биде извешен утре на гробиштата во Бежаниска коса а семјеството Роквиќ објави посебен некролог. На него се потишани синовите Дарио, Никола и Марко, братот Душан, сопругата Славица и внувците.

The post Семејството на Маринко Роквиќ со посебен некролог покажа колку го сака и почитува appeared first on Република.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

EX-YU ЕСТРАДА

Мартин го истетовира Стефан на рака

Мартин Филиповски од дуото „Некст Тајм“ го истетовира својот брат-близнак Стефан на својата лева рака. Автор на тетоважата е познатиот тату-мајстор Горан Мичиќ, кој важи за еден од најдобрите мајстори на овој занает тука, но и пошироко. Оваа идеја долго време ми се вртеше низ глава и ете, дојдое моментот да ја ставам. Мислам дека е оргинална идејата, а Стефан не се бунеше воопшто кога му кажав дека сакам да […]

today11/10/2021

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%