EX-YU ЕСТРАДА

Секој ден од нашата љубов се два дена сеќавање: Бекута со објавата за Мрка ги расплака сите

today28/11/2021 9

Background
share close

Ана Бекута се огласи на социјалните мрежи со емотивна фотографија и стих од своја песна, по повод смртта на долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Српскиот политичар и претседател на СПС и народен пратеник Мркоњиќ(79) почина во Белград на Институтот за кардиоваскуларни болести Дедиње, а сега пејачката им натера солзи во очите на сите. Имено таа објави фотографија на која сега покојниот партнер ја гушка, па напишала стихови од своја песна: Секој ден од нашата љубов се два дена сеќавање.

The post Секој ден од нашата љубов се два дена сеќавање: Бекута со објавата за Мрка ги расплака сите appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Жарот меѓу нас беше само поголем: Ова е љубовната приказна на Бекута и Мрка

Вчера почина поранешниот српски министер Милутин Мркоњиќ на 79-годишна возраст, чиј живот последната деценија беше одбележен по љубовта со пејачката Ана Бекута. Милутин никогаш официјално не се разведе од Даша, позната адвокатка и судија со која беше во брак повеќе од триесет години. Останаа во добри односи, па дури и Даша и Бекута одлично се согласуваа, пишуваат српските медиуми. Никогаш не сум била љубоморна, немало потреба за тоа. Ние двајца […]

today28/11/2021 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%