EX-YU ЕСТРАДА

Се свршија Крис Мартин и Дакота Џонсон

today11/14/2021

Background
share close

Поранешниот сопруг на Гвинет Палтроу, Крис Мартин, се сврши со ќерката на Мелани Грифит и Дон Џонсон, Дакота Џонсон. Според магазинот „ОК!“, фронтменот на „Колдплеј“ ја запросил актерката на крајот на октомври, а нивната венчавка ќе се случи некаде на почетокот на 2022 година. За Дакота ова ќе биде прв брак, додека Крис беше во брак со Палтроу десет години. Крис и Гвинет имаат две деца, Епл и Мозес, и иако нивната врска пропадна, останаа добри пријатели.

The post Се свршија Крис Мартин и Дакота Џонсон appeared first on Република.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

EX-YU ЕСТРАДА

Вистината за разводот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ

Бракот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ја интригира јавноста од самиот старт, а откако почнаа да кружат гласини дека славниот пар се разведува, пејачката одлучи да ја открие вистината. Колку пати досега ме разведоа? Се сеќавам, кога почнавме да се забавуваме, многу пати и не’ свршуваа, на секои два месеци… така што, ништо од тоа“, објасни пејачката. Извор: Убавина и здравјеThe post Вистината за разводот на Александра Пријовиќ и […]

today11/13/2021

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%