EX-YU ЕСТРАДА

Се свири и се пее, а сите плачат, Ана Бекута не издржа на нозе – во тек е комеморација за Маринко Роквиќ

today11/11/2021

Background
share close

Во „Камената сала“ на Радио Белград во тек е комеморацијата за Маринко Роквиќ. Семејството и пријателите се собраа да му оддадат почит на легендарниот фолк-интерпретатор кој денеска ќе биде погребан. Синовите Никола и Марко запеаја во чест на својот татко, а во салата пристигнаа и хармоникаши придружувани од виолински оркестар. Иако се свири и се пее, за човекот кој живееше од музиката, никој не може да ги задржи солзите. Колешката Ана Бекута, пак, која беше една од говорниците, не издржа до крај да се докаже.

The post Се свири и се пее, а сите плачат, Ана Бекута не издржа на нозе – во тек е комеморација за Маринко Роквиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%