EX-YU ЕСТРАДА

Ријана прогласена за национална хероина на нејзината земја

today30/11/2021

Background
share close

Музичката суперѕвезда Ријана, во нејзиниот роден град Бриџтаун на Барбадос, како дел од прославата на националниот празник, беше прогласена за национална хероина на оваа островска држава на Карибите. Пред собраниот народ, премиерката Мија Мотли ѝ ја честиташе титулата национална хероина на Барбадос на 33-годишната Ријана.

Да продолжиш да сјаеш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки! – порача Мотли, осврнувајќи се на хитот на Ријана „Дајмондс“ од 2012 година.

https://www.youtube.com/watch?v=WExl6K_rG3g

The post Ријана прогласена за национална хероина на нејзината земја appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Клубски настап на Гоца Тржан во Скопје

Среда е одличен ден за дружба со најблиските, а во музичкиот бар Интермецо, средата е резервирана за концерти од познати музички имиња. Посетителите можат да уживаат во приватен амбиент со ограничен број на гости и одлична музичка програма. Оваа среда, 1-ви декември 2021 година, на наше задоволство е настапот на неверојатната Гоца Тржан. Освен по многубројните хитови кои ни се добро познати, Гоца е позната по својата музичка позитивна енергија […]

today30/11/2021 22

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%