EX-YU ЕСТРАДА

РАЈ ЗА УШИ: Слушнете дел од досега необјавена песна на Ѓорѓе Балашевиќ (ВИДЕО)

today29/04/2022 3

Background
share close

Сопругата на Ѓорѓе Балашевиќ, Оливера, објави дел од необјавена песна на починатата музичка легенда

„Серенадата како таква не е секогаш само приспивна песна… 29 април…“, напишала Оливера во описот на видеото.

Таа денес слави роденден, па сите фанови кои тагуваат по Балашевиќ ги израдува со овој дел од песната која не успеа да ја објави самиот тој додека беше жив.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Концерти во Скопје и Битола за Меѓународниот ден на џезот на 30 април

За Меѓународниот ден на џезот кој се одбележува на 30 април, Здружението на џез музичари и слободни уметници организира концерт во паркот „Ибни Пајко“ во Скопје. Концертот започнува во 14 часот, а ќе настапат Џоле Грујовски „Resonance“, Џон Илија Апелгрин и Гордан Спасовски, „SS Project“, „Off Ground Ensemble“, „CuckooRack aka Bopers“, Сашо Поповски и Тони Китановски. Исто така, Младинскиот културен центар Битола најави дека Меѓународниот ден на џезот во Битола […]

today29/04/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%