EX-YU ЕСТРАДА

Првпат по два месеца се огласи Ѕверката од „Сексот и градот“

today25/02/2022

Background
share close

Актерот Крис Нот, познат како „Ѕверката“ од култната серија „Сексот и градот“, се огласи на Инстаграм два месеца по обвиненијата за сексуално злоставување. Прво објавил фотографија од својот постар син додека игра кошарка, а во описот додал дека е возбуден додека гледа како расте неговата љубов кон овој спорт. Потоа објавил уште една фотографија со која на помалиот син Китс му честита роденден. Следбениците на актерот во коментари му порачаа дека се среќни што се вратил на социјалните мрежи и дека го поддржуваат.

View this post on Instagram

A post shared by Chris Noth (@chrisnothofficial)

The post Првпат по два месеца се огласи Ѕверката од „Сексот и градот“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„Time” ново ремек дело на Никола Мицевски

По првиот сингл „Круг” нашиот композитор Никола Мицевски, денес го промовира и својот втор сингл насловен „ТИМЕ” кој е дел од неговиот албум „NEW ERA”. Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески. „Time" е инструментална композиција во синематик/ етно/рок/симфони правец, или популарно во World music правец, со призвук на филмска музика. Сублимација на моето цело досегашно музичко […]

today24/02/2022 37

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%