EX-YU ЕСТРАДА

Првиот брак на Карлеуша „пукна“ поради тоа што сопругот ја фати со телохранителот

today18/07/2022 6

Background
share close

Поп дивата Јелена Карлеуша денеска излезе со официјално соопштение за медиумите дека се разведува од поранешниот фудбалер, а сега менаџер Душко Тошиќ по 14 години брак во кој ги добија двете ќерки Ника и Атина. Првиот брак на Јелена беше со Бојан Кариќ о познатата импрерија Кариќ.Невестата блескаше во венчаница „Донатела Версаче“ а гостите добија подароци – чоколадни бонбони во тул, украсени со грозје и рози „Сваровски“, со листови и сребрена рачка. Сепак, парот се разведе по една година во март 2005 година откако Бојан ја фати Јелена со неговиот телохранител.

The post Првиот брак на Карлеуша „пукна“ поради тоа што сопругот ја фати со телохранителот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша се разведуваат по четиринаесет години брак. Познатата пејачка оваа информација ја објави на нејзиниот Инстаграм профил. Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. За овој тежок период за нашето […]

today18/07/2022 6

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%