EX-YU ЕСТРАДА

Првата сопруга од која никогаш не се разведе не дојде на комеморацијата на Мркоњиќ

today02/12/2021 20

Background
share close

Денеска се одржува комеморација пред погребот на Милутин Мркоњиќ.На комеморацијата во негова чест дојдоа голем број политичари, пејачи, спортисти, роднини…

Тука се претседателот Вучиќ, Ивица Дачиќ, Саша Поповиќ, Владе Дивац…

Најожалостена беше неговата партнерка Ана Бекута. Сопругата на Милутин од која никогаш не се разведе. Наместо сопругата, на комеморацијата дојде нејзината сестра.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Недеља“: По Тома, Србите ќе снимаат и филм за Џеј

По големиот успех со филмот за Тома Здравковиќ, Србите ќе снимаат филм за уште еден фолк пејач-Џеј Рамадановски. Ќе се вика „Недеља“ по неговиот најголем хит, а продуцентите се надеваат на голема гледаност. Возбудливата приказна за животот на Џеј Рамадановски е дадена без прекумерна патетика, со впечатливи ликови. Сценариото ќе се придржува до важните факти од биографијата на пејачот, третирајќи ги со сочувство кон главниот јунак, со кој приказот на […]

today02/12/2021 17

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%