EX-YU ЕСТРАДА

Проклет автопат: Не е само Тоше, во Нова Градишка страдаа уште неколку ѕвезди

today31/01/2022 17

Background
share close

Делницата Загреб – Лутовац кај Нова Градишка, каде што загина нашиот Тоше Проески беше кобна и за уште неколку ѕвезди од поранешните југословенски простори. Тука загина и хрватската актерка Долорес Ламбаша, а босанскиот актер Емир Хаџихафизбеговиќ, кој го знаеме по улогата во серијата „Луд збунет нормален“, усмрти жена. Пред неколку години на оваа делница за малку остана жива и босанската пејачка Ханка Палдум. Таа раскажува дека само Господ ја спасил да не загине на лице место.

Не знам што е со тој пат, но тоа не е нормално. Видов знак крст и кога подобро ќе размислам мислам дека тоа беше знак од небо – раскажува пејачката.

The post Проклет автопат: Не е само Тоше, во Нова Градишка страдаа уште неколку ѕвезди appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%