EX-YU ЕСТРАДА

Повторно благословени: Димитар Андоновски и сопругата го добија синот Гаврил

today13/01/2022 14

Background
share close

Македонскиот пејач Димитар Андоновски и сопругата Христина денеска го добија вториот син, Гаврил.

Ти благодарам предобар Господи што денес јас и Христина по вторпат сме благословени, и од денес ќе му се радуваме на нашиот втор син. Добродојде сине Гаврил да ми си здрав жив и благословен да се радуваме заедно цел живот, напиша пејачот споделувајќи ја радосната вест со неговите пријатели.

Нивниот прв син Михаил наскоро ќе наполни пет години.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Непрежалената љубов на Тома во прозирна чипка

Актерката Тамара Драгичевиќ која стана вистинска звезда по улогата на Силвана Арменулиќ во филмот „Тома“ изненади со смелите фотографии. Таа објави слики на Инстаграм во чипкаст градник во кревет за што доби многу пофалби за изгледот.  

today13/01/2022 24

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%