EX-YU ЕСТРАДА

Поп не сака да ја отпее српската инфлуенсерка бидејќи се самоубила

today17/12/2021 24

Background
share close

Инфлуенсерката Кристина Кике Ѓукиќ не може да биде погребана според православните обичаи. Нејзиното семејство излезе со соопштение во кое таа побара од медиумите да престанат да шпекулираат што се случило и како девојчето починало. Со шпекулациите и разговорите за тоа дека Кика се самоуби, доведовте до тоа дека не можеме да ги погребаме нашето дете и сестра затоа што свештеникот не сака да прави погреб поради информациите што се шират во медиумите. Попот не сакал ни да чуе да ја отпее поради тоа што наводно сама си го одзела животот, вели нејзиното семејство

The post Поп не сака да ја отпее српската инфлуенсерка бидејќи се самоубила appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Мишо Ковач и целото негово семејство се болни од корона

Славниот далматински пејач, Мишо Ковач, има Ковид-19, објави „Слободна Далмација“. Освен Мишо, позитивни биле и неговата сопруга Лидија и ќерката Ивана. Поради инфекцијата, пејачот пред неколку дена бил пренесен и во болница каде што добил кислород и здравјето му се подобрило. Од извори блиски на пејачот, весникот дознава дека Мишо е пуштен на домашна нега. Инаку, Мишо Ковач неодамна беше хоспитализиран на Одделот за пулмологија на Клиничкиот болнички центар Сплит, […]

today17/12/2021 41

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%