EX-YU ЕСТРАДА

„Полноќ“, хит песна од филмот „Тома“ на Драган Бјелогрлиќ

today02/12/2021 76

Background
share close

Соработката меѓу Тозовац и Јоксимовиќ резултираше со нов, „а ла Тома“ хит.

За новиот филм на Драган Бјелогрлиќ „Тома“, кој деновиве ја има својата премиера во кината и се очекува да ги сруши сите филмски рекорди, двајца наши познати писатели на музика и текст, Жељко Јоксимовиќ и покојниот Предраг Живковиќ Тозовац напиша сосема нова песна „Полноќ“.

Песната е целосно работена во манирот на Здравковиќ, аранжманот го направи Јоксимовиќ, песната ја отпеа Ацо Пејовиќ (како Тома) и Сузана Бранковиќ (како Силвана Арменулиќ), а свиреше оркестарот на Александар Софронијевиќ. Сè е снимено во „Minacord Studios“ на Јоксимовиќ во продукција на Cobra film & Minacord Production.

Милан Мариќ и Тамара Драгичевиќ во филмот ги толкуваа улогите на Томо Здравковиќ и Силвана Арменулиќ.

Со потоци од солзи и воздишки кои следеа по премиерата на овој филм, не се сомневаме дека оваа песна ќе стане и ќе остане хит, во чест на големиот и сакан Томо Здравковиќ.

Оваа песна како и друга музика од тој жанр можете да ја следите на нашиот на наѓите калали на KissFM радио .

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Петар Грашо првпат се огласи за врската со Хана

Пејачот Петар Грашо призна дека е во љубовна врска со ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана. -Многу сме среќни и задоволни и така треба да биде. Хана е многу добро и среќни сме, првпат проговори Грашо за својата врска. Сепак, открива дека бил изненаден од некои новински натписи. Некако научив, со оглед на тоа дека многу го кријам својот приватен живот, вниманието на јавноста да е поголемо. Но, мора да бидам […]

today02/12/2021 50

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%