EX-YU ЕСТРАДА

Полицијата трага по исчезнатата Маријана, победничка на „Големиот брат“

today01/05/2022 2

Background
share close

Загрепската полиција објави фотографија и информација за исчезнувањето на Маријана Зајферт (37), победничката на регионалното реално шоу „Големиот брат“ во 2011 година. Маријана исчезнала од домашната адреса на улицата „Ластовска“ во Загреб. Во моментот на исчезнувањето таа носела маица во боја на сенф, црна спортска јакна, црна тренерка со бело-црвена лента и светли патики. Нејзиниот сопруг Карло Зајферт, со кој има и дете, за 24сата.хр вели дека не знае што се случило.

Исчезнувањето го пријавив во полиција. Не можам да зборувам за околностите, ни јас не ги знам, кратко изјави Зајферт.

The post Полицијата трага по исчезнатата Маријана, победничка на „Големиот брат“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Со Немеш се караа, тепаа, имаа секс пред камери, за него го остави сопругот: Која е Маријана од „Големиот брат“ која среде ноќ исчезна од дома?

Низ куќата на „Големиот брат“ во 2011 година прошетаа вкупно 19 станари, а целиот регион будно ја следеше сезоната во која победи Маријана (тогаш) Чврљак. Сега таа повторно е во центарот на вниманието откако исчезна среде ноќ од семејниот дом. https://republika.mk/vesti/balkan/povtorno-potraga-okolu-sava-ovojpat-za-ischeznatata-marijana-od-golemiot-brat/ Домаќинката од Шибеник тогаш освои 104 илјади евра, но наградата ја прифати без насмевка на лицето. Имено, Маријана тогаш минуваше низ бурен љубовен период. Во куќата на „Големиот брат“ […]

today01/05/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%