EX-YU ЕСТРАДА

Погребана Мерима Његомир: Дачиќ ги тешеше нејзините ќерки, дојде и таткото на Ноле

today23/11/2021

Background
share close

Во алејата на заслужни граѓани денеска беше погребана Мерима Његомир. На последното ипраќање дојдоа голем број нејзини колеги. Од државниот врв на Србија дојде Ивица Дачиќ кој ги тешеше трите ќерки на пејачката. Пристутните велеа дека многу се мачела со болеста и оти заслужила душевен мир. На погребот дојде и таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан. Мерима и Ноле беа добри пријатели и тој се обидуваше да и најде лек но веќе беше доцна бидејќи болеста беше во напредна фаза.

The post Погребана Мерима Његомир: Дачиќ ги тешеше нејзините ќерки, дојде и таткото на Ноле appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ

РАДИО KISS FM ОБЈАВУВА НАГРАДНА ИГРА

*** РАДИО KISS FM ОБЈАВУВА НАГРАДНА ИГРА *** ** 👍 + СПОДЕЛИ = ДОБИЈ ** Почитувани, Како ваши верни пријатели во изминатите 20 години заедничко дружење, воедно и кои успешно ве водевме на неколку значајни концерти ширум Македонија и Балканот, Радио KISS FM со текот на времето започна да емитува програм по ваш вкус. Исто така како радио настојуваме да ја задржиме препознатливоста во брзината и квалитетот на објавување на […]

today22/11/2021 76 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%