EX-YU ЕСТРАДА

Погреб на Мркоњиќ: Испратен без поп, на гробот нема крст

today02/12/2021 59

Background
share close

На Алејата на заслужни граѓани погребан е Милутин Мркоњиќ. Дојдоа многу негови пријатели, политичари, колеги. Чест му направија Оливера Ковачевиќ, Гордана Шаулиќ, Јелена Карлеуша, Кеба… Сочуство примаше неговата партнерка Ана Бекута, а покрај неа цело време беше нејзиниот син. Мркољиќ беше социјалист и комунист и на неговиот гроб нема крст и беше погребан без поп.

The post Погреб на Мркоњиќ: Испратен без поп, на гробот нема крст appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Марко Кулиќ еден од најдобрите гласови на помладата генерација музичари во Хрватска има нова песна

Марко Кутлиќ еден од најталентираните хрватски изведувачи од поновата генерација, а кој, како што изјави неодамна почнал да пее заради нашиот Тоше, има нова песна. Темата е со наслов „Уз њу“, за која направи и спот во кој вели: „Како и во животот ѝ трчам во прегратка.“ Еден од најдобрите гласови на помладата генерација музичари во Хрватска овој пат се врти кон малку пожежок звук, поинаков од оној на кој […]

today02/12/2021 5

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%