EX-YU ЕСТРАДА

Погледнете во каков рај ќе живее Јелена по разводот од Душко

today18/07/2022 27

Background
share close

Јелена Карлеуша по 14 години брак се разведе од Душко Тошиќ. Пејачката на Инстаграм објави дека таа и Душко се договориле старателството за ќерките. Јелена ќе живее со своите деца во луксузна вила на Дедиње која ја реновирала по свој вкус, а сега изгледа како домови на холивудски ѕвезди. Вилата претходно му припаѓала на Драган Стојковиќ Пикси, од кого ја купиле во 2018 година за 2,5 милиони евра.

„Оваа куќа и медитеранската градина имаат нешто што го барав цел живот, што е совршена енергија и апсолутен мир. Погледот на Кошутњак е нереален и едноставно лековит. Не можете да ги слушнете звуците на градот, имате впечаток дека сте на море затоа што дури и мириса на смолата што доаѓа од нашите стари борови.Најубавиот дел од куќата е огромната тераса со поглед кон градината, базенот и зајдисонцето.Се обидов да задржам се во пастел, смирувачки тонови.Има многу дрвени и мермерни елементи.Многу ми е важен протокот на енергија и се правам со чувство, па така беше и со опремувањето на просторот за живеење.Исклучително добро се чувствувам кога некој ѕид, боја или елемент го прекинува протокот на енергија и светлина, па јас се водам исклучиво од тоа.Не ме интересираат модерни работи.Куќата се гради според тоа кој треба да живее во неа и да биде среќен.Секој што ќе влезе овде чувствува мир, спокојство и убава енергија.

The post Погледнете во каков рај ќе живее Јелена по разводот од Душко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%