EX-YU ЕСТРАДА

По венчавките во Охрид и Измир, Џеди Осман и Ебру Шахин уживаат во својот меден месец

today18/07/2022 105

Background
share close

Во текот на изминатиот месец огромно внимание привлече свадбата на турскиот НБА кошаркар со потекло од Охрид, Џеди Осман (27) кој одлучи судбоносното „Да“ да го каже во своето родно место. Тој и неговата сопруга, актерката Ебру Шахин (28) потоа направија уште една свадба за пријателите и роднините во Измир, Турција. Според информациите во турските медиуми, Џеди за свадбата со Ебру потрошил 8 милиони турски лири, или над 456.000 евра. https://republika.mk/scena/estrada/objavena-snimka-od-posebnite-momenti-na-svadbenata-ceremonija-na-dzedi-osman-vo-ohrid/ Со оглед на тоа што нивните обожаватели нетрпеливо ги следеа фотографиите од свадбите, актерката која во моментов е мошне популарна во Турција заради улогата во серијата „Hercai“, одлучи на својот Инстаграм профил да сподели уште неколку фотографии направени во бистрите води на Охридското Езеро, но и неколку фотки од медениот месец во Грција.

The post По венчавките во Охрид и Измир, Џеди Осман и Ебру Шахин уживаат во својот меден месец appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%