EX-YU ЕСТРАДА

По венчавките во Охрид и Измир, Џеди Осман и Ебру Шахин уживаат во својот меден месец

today18/07/2022 1

Background
share close

Во текот на изминатиот месец огромно внимание привлече свадбата на турскиот НБА кошаркар со потекло од Охрид, Џеди Осман (27) кој одлучи судбоносното „Да“ да го каже во своето родно место. Тој и неговата сопруга, актерката Ебру Шахин (28) потоа направија уште една свадба за пријателите и роднините во Измир, Турција. Според информациите во турските медиуми, Џеди за свадбата со Ебру потрошил 8 милиони турски лири, или над 456.000 евра. https://republika.mk/scena/estrada/objavena-snimka-od-posebnite-momenti-na-svadbenata-ceremonija-na-dzedi-osman-vo-ohrid/ Со оглед на тоа што нивните обожаватели нетрпеливо ги следеа фотографиите од свадбите, актерката која во моментов е мошне популарна во Турција заради улогата во серијата „Hercai“, одлучи на својот Инстаграм профил да сподели уште неколку фотографии направени во бистрите води на Охридското Езеро, но и неколку фотки од медениот месец во Грција.

The post По венчавките во Охрид и Измир, Џеди Осман и Ебру Шахин уживаат во својот меден месец appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Ганс-ен-роузес“ му ја посветија турнејата на починатиот рокер Тејлор Хокинс

Аксл Роуз објави соопштение во коешто, тукушто завршената турнеја на неговиот бенд „Ганс-ен-роузес“ ја посветува на рокерот Тејлор Хокинс. Рок-составот го одржа својот последен концерт како дел од нивната европска турнеја на 15 јули. Аксл набргу потоа на Твитер рече дека таа е посветена на Хокинс, покојниот тапанар на групата „Фу фајтерс“, кој почина во март. „Тешко е да се справиш со такво нешто, но во обид да оддадеме почит, […]

today18/07/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%