EX-YU ЕСТРАДА

ПО СЕДУМ ГОДИНИ ПАУЗА: Ламбе објави нова песна: „На чекор до брегот“ (ВИДЕО)

today12/07/2022 2

Background
share close

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски објави нова песна по седум години пауза, а новото музико остварување е дело на Александар Тарабунов, а текстот е на Зоран Стојановски Зонда.

По скандалот со палењето на вратата на бугарскиот културен центар во Битола, Ламбе е главна тема во Македонија.

Исто така, Ламбе ќе биде една од ѕвездите на годишнешниот „Пивофест“ во Прилеп.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Колку пари ќе му донесе „Пари“ на Стефан Лазаров: Ново музичко парче од македонскиот јутјубер

Секогаш уникатен и полн со изненадувања, најпознатиот македонски јутјубер и водител – Стефан Лазаров, се враќа на музичката сцена со нова песна насловена „Пари“. По кратка пауза, со новиот видео запис, 25 годишниот јутубер ја слави двегодишнината од отворањето на својот јутуб канал преку кој стекна голема популарност, а во моментов брои скоро 70 000 следбеници. Видео записот за песната „Пари“, е режија на Томислав Живковиќ, а истиот е реализиран […]

today12/07/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%