EX-YU ЕСТРАДА

Петар Грашо стана татко на Алба

today18/07/2022

Background
share close

Петар Грашо и Хана Хуљиќ добиле ќерка откако Хана се породила в болница во породилиштето во Сплит. Мартина Подгорски, соработничка на Грашо, ја потврди веста за хрватските медиуми.

Така е, Хана денеска роди девојче во болницата во Сплит, тешко 3.100 грама. Сѐ мина добро – и мајката и бебето се добро! – изјави Мартина.

Како што пренесе „Индекс“, девојчето се вика Алба. Ова е прво дете за поп-музичарот Петар Грашо (45) и неговата 14 години помлада сопруга, Хана Хуљиќ.

The post Петар Грашо стана татко на Алба appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Ганс-ен-роузес“ му ја посветија турнејата на починатиот рокер Тејлор Хокинс

Аксл Роуз објави соопштение во коешто, тукушто завршената турнеја на неговиот бенд „Ганс-ен-роузес“ ја посветува на рокерот Тејлор Хокинс. Рок-составот го одржа својот последен концерт како дел од нивната европска турнеја на 15 јули. Аксл набргу потоа на Твитер рече дека таа е посветена на Хокинс, покојниот тапанар на групата „Фу фајтерс“, кој почина во март. „Тешко е да се справиш со такво нешто, но во обид да оддадеме почит, […]

today18/07/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%