EX-YU ЕСТРАДА

Пепа Димитрова снима нов спот: Уживав! (ФОТО)

today04/12/2021 3

Background
share close

После се’ уште актуелната „Длабоко“, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов спот. Се работи за брза и модерна песна, насловена „Со тебе немам сон”, потпишана од Весна Малинова и Владимир Дојчиновски Дојчин. Спотот го работи Зоран Стојановски Зонде. По она што се гледа од сликите, Пепа повторно ќе има несекојдневен видео запис. -Песната влегува во уво од прво слушање. Ќе ја промовирам заедно со спотот кој во моментот е во фаза на пост-продукција. Направивме модерна песна и модерен спот. Уживав додека снимав и се надевам дека ќе и се допадне на публиката-вели Пепа Димитрова.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дојде божиќната магија: Прекрасна песна и спот од Ед Ширан и Елтон Џон (ВИДЕО)

Ед Ширан и Елтон Џон ја донесоа божиќната и новогодишна магија. Песната симболично се вика „Merry Christmas“, а видеото е налик на божиќните филмови кои се актуелни. -Минатиот Божиќ добив повик од мојот пријател Елтон Џон. Ми рече дека треба да направиме божиќна песна, а јас му одговорив: “Да, можеби во 2022 година“. Но, всушност рефернот го напишав истиот тој ден, откри Ед Ширан.

today03/12/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%