EX-YU ЕСТРАДА

Пееше, ама и лепеше бакшиш: Ѝ залепи 1000 евра на пејачката за оваа песна, никој во Македонија не ја знае

today12/03/2022

Background
share close

Фолкерот Аца Лукас Аца денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен на свадбената веселба. Сепак, тој задоцнил на црковната венчавка на Лазар Вуксановиќ и неговата избраничка Ана. Лукас пред црквата на Карабурма дошол придружуван од трубачи, украсени со банкноти, додека младенците и гостите влегувале во црквата. Иако бил по снаата, Лукас задоцнил неколку минути на церемонијата. Набрзина влегол во црквата и почнала венчавката. Фолкерот подоцна ја испеал и првата песна на свадбата „Има ли наде за нас“, на која младенците го изиграле свадбениот танц. Потоа, на задоволство на пристутните, продолжил со неговиот хит „Волиш ли ме“, по што извадил купче со евра за да ја кити музиката, а и самиот себе. Кога пеачката ја испеала песната на Шемса Суљаковиќ „Се согласувам на се“, Лукас ѝ дал бакшиш од 1.000 евра. Иако рекол дека нема повеќе да пее Лукас во дует со пеачката ја испеале „Во сон, сакај медена усна“, по извадил уште 500 евра и му ги „залепил“ на хармоникашот. На свадбата запеа и Саша Матиќ, кој ја отпеа неговата песна „Најди нова љубов“, која ја побара Лукас. Се очекува веселбата да трае до раните утриснките часови, а на неа да се изнаредат колегите на Лукас. Освен Матиќ на списокот на гости наводно се Драгана Мирковиќ, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Ацо Пејовиќ и многу други.

The post Пееше, ама и лепеше бакшиш: Ѝ залепи 1000 евра на пејачката за оваа песна, никој во Македонија не ја знае appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Продолжува војната помеѓу уредничката на РТС и Аца Лукас: Ние не сме установа за ресоцијализација на поранешни затвореници

Продолжува војната помеѓу Аца Лукас и директорката на забавната редакција на РТС Оливера Ковачевиќ по српскиот избор за песна на Евровизија. Лукас ја обвини Ковачевиќ дека му ја украла победата, но и таа не му остана должна. Многу е важно која уста го кажува тоа. Имавме ваква ситуација луѓето кои беа осудени и издржуваа затворски казни, кои сега се во процес на ресоцијализација, некои од нив веруваа дека јавната служба […]

today12/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%