EX-YU ЕСТРАДА

Пејачот се моли за здравјето на сопругата: Марко загрижен за Марија, а има и друг голем проблем

today27/11/2021 35

Background
share close

Пејачот Марко Булат вели дека секој ден се моли на Бога да оздрави неговата сопруга Марија. Сопругата на фолкерот наводно веќе некое време не се чувствува добро, па тој е загрижен за нејзиното здравје.

-Здравјето на Марија е лошо. Му се молам на Бога за нејзиното здравје и сигурен сум дека ќе одговори на моите молитви. Нејзината крвна слика е лоша, но ние се бориме да ја поправиме и не се откажуваме, вели Булат, кој не сакаше подетално да зборува за здравствените проблеми на Марија. Освен што сопругата е болна, Марко има и финансиски проблеми, со оглед на фактот што не работи.

Поради целата ситуација со пандемијата на коронавирус, пејачот долго време немаше тезги и настапи. -Немам настапи, се е откажано. Ама што да правам, се снаоѓам како знам и умеам, рече тој.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Македонскиот претставник на детскиот Евросонг надмина пола милион прегледи

Македонскиот претставник на детската Евровизија „Грин Форсис" (Green Forces) од „Дајте музика“, на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката што ја добиваат. Во видео постирано на социјалните мрежи, децата од „Дајте музика“ му се заблагодаруваат на организаторот на Детскиот Евросонг 2021 за можноста за здружување на гласовите против четирите најгорливи теми што ја засегаат токму оваа генерација: врсничкото насилство, загадувањето, климатските промени и глобалното затоплување воопшто. […]

today27/11/2021 9

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%