EX-YU ЕСТРАДА

Партнерката на Ана Брнабиќ во ефектен фустан се појави на насловната на француски магазин

today07/12/2021 108

Background
share close

Милица Ѓурѓиќ, партнерка на српската премиерка, Ана Брнабиќ, се најде на насловната страница на арапското издание на познатиот моден магазин „L’Officiel“. На фотографијата која ја краси насловната страница на овој магазин, Милица позира во ефективен фустан од познатата српска дизајнерка Роксанда Илинчиќ. Станува збор за светски позната дизајнерка која со години живее и работи во Лондон, а нејзините модели ги носат Кејт Мидлтон, актерките Џесика Честејн, Гвинет Палтроу, Ема Вотсон, Кира Најтли, пејачките Лејди Гага, Флоренс Велч, поранешната прва дама на САД Мишел Обама…

View this post on Instagram

A post shared by L'Officiel Arabia (@lofficielarabia)

Милица во интервјуто за споменатиот магазин открива како ја доживува модата.

Ја сакам модата, но не сум нејзин роб. Не ги следам трендовите. Го носам она што го сакам и во што добро се чувствувам – вели партнерката на српската премиерка.

https://www.youtube.com/watch?v=2MWjCDsJ6QI Ова елегантното издание е само едно од добрите модни избори на Милица Ѓурѓиќ. Таа ретко се појавува во јавноста, но секој нејзин стајлинг привлекува големо внимание.

The post Партнерката на Ана Брнабиќ во ефектен фустан се појави на насловната на француски магазин appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%