EX-YU ЕСТРАДА

Ова се петте најдобри порно актерки на сите времиња: Меѓу нив е и девојката на актер од „Сопранови“

today18/07/2022 162

Background
share close

Во порно индустријата има многу многу добри актерки, па затоа не е лесна задача да се изберат најдобрите пет. Шпанскиот портал „Тирамиљас“ прави такво рангирање, на актерките кои имаат свој белег во порно индустријата.

5. Лана Роудс

Лана Роадс, е веќе во пензија, но зад себе има вкупно 240 филмови за уживање на нејзините фанови. Во моментов таа се грижи за своето прво дете и ја комбинира работата како инфлуенсер со објавувањето видеа на нејзиниот профил на „Онлифанс“.

4. Миа Малкова

Триесет годишната Американка влезе во порно индустријата благодарение на актерката наташа Малкова Наташа. Го избра името Миа Малкова затоа што „звучи како Русинка“ и има снимено 580 филмови. Таа има акумулирано различни награди и повеќе од 10.900.000 следбеници на Инстаграм, но најинтересно кај оваа актерка е што таа не е единствената во нејзното семејство во оваа професија: нејзиниот брат исто така работи во индустријата под уметничкото име Џастин Хант.

3. Миа Калифа

Либанската актерка ја почна својата кариера со контроверзии, бидејќи почна со видео во кое носи хиџаб. Некои критичира ја нарекуваат либанска кралица на порното. Сепак, Миа Калифа беше активна само од 2014 до 2015 година. Моментално нејзин партнер е порториканскиот пејач Џеј Кортез и има 27,8 милиони следбеници на Инстаграм.

2. Сузи Гала

Родена во Барселона во 1993 година, Сузи Гала почна со емитување во живо пред веб камера пред да го сними своето прво видео во 2011 година, кога имаше само 18 години. По пауза од речиси три години, Сузи во 2015 година се врати во филмовите за возрасни. Оттогаш, нејзината кариера е во незапирлив пораст. Таа моментално е во романтична врска со пејачот и актер, Адриан Родригез, кој глумеше и во познатата серија „Сопранови“.

1. Никол Анистон

Листата ја затвора 34-годишната девојка од Калифорнја. Никол Анистон почна со порно индустријата во 2010 година и оттогаш се појави во над 600 филмови. Таа беше девојка на месецот на списанието „Пентхаус“ како Мис август 2012 и „Пентхаус“ девојка на годината во 2013 година. Таа моментално има 3,6 милиони следбеници на Инстаграм, социјална мрежа каде што поставува фотографии на кои промовира брендови за облека.

The post Ова се петте најдобри порно актерки на сите времиња: Меѓу нив е и девојката на актер од „Сопранови“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%