EX-YU ЕСТРАДА

Ова е синот на Аркан: Никола работи во американска фирма и има богат дедо

today22/01/2022 18

Background
share close

Синот на Жељко Ражнатовиќ, Аркан Никола (39) се врати од САД во Србија.Тој се ожени со ќерката на бизнисменот Обрад Сикимиќ (63), поранешен сопственик на фирма, кој во 2018 година беше уапсен под сомнение дека со своите соработници оштетил фирма од Загреб за 20.000.000 евра. Никола живее со сопругата и ќерката во нејзиниот стан во Врачар, а недалеку од таму има свој стан кој му го оставила баба му Славка, мајката на Аркан. Работи во американска компанија и добро заработува. Но, тој не сака да се знае дека е во Србија, па максимално ги избегнува медиумите.

The post Ова е синот на Аркан: Никола работи во американска фирма и има богат дедо appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Жал ми е, никого не можам да погледнам во очи“ рекол Левент, кој доби три години затвор за сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ

Три години и три месеци затвор му се пресудени на Турчинот Алсин Левент кој пред три години ја предизвика сообраќајната несреќа во која недалеку од градот Билефелд загинаа фолк легендата Шабан Шаулиќ и неговиот клавијатурист, музичарот Мирсад Кериќ, а со тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ. На судењето во Гитерсло, кое започна и заврши денеска, присуствуваше целото семејство Шаулиќ, вдовицата Гордана, како и децата Михајло и Санела, но и синот […]

today22/01/2022 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%