EX-YU ЕСТРАДА

Откажани концерти на Елтон Џон, пејачот позитивен на коронавирус

today26/01/2022

Background
share close

И покрај тоа што е вакциниран со трета доза, британскиот пејач Елтон Џон се зарази со коронавирус, поради што ги одложи двата концерти во Далас, Тексас, САД.

Тој има само благи симптоми и со нетрпение очекува наскоро да се врати на сцената за да ја продолжи својата проштална светска турнеја „Farewell Yellow Brick Road“, се наведува во соопштението на 74-годишниот пејач. Настапите во Далас беа закажани за 25 јануари и 26 јануари.

Посетителите ќе можат да ги искористаат своите билети за презакажаните датуми кои ќе бидат објавени наскоро. Одложената турнеја на Елтон Џон во Северна Америка, првично закажана за 2020.

Започна на 19 јануари оваа 2022 година во Њу Орлеанс, со закажани настапи во Хјустон, Чикаго, Детроит, Торонто, Њујорк и Мајами. Претходно Џон најави дека ги одложува европските датуми од прошталната турнеја до 2023 година, за да биде опериран поради повреда на ногата.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Манескин ја откажа европската турнеја поради коронавирусот

Италијанската група Манескин, победник на Евровизија 2021, нема да ја започне пролетната турнеја наречена „Loud kids“, како што беше претходно најавено. Фронтменот на групата, Дамијано Давид, се обрати преку социјалните мрежи и објасни дека ситуацијата со коронавирусот е комплицирана во цела Европа. Се беше подготвено да тргнеме, но добивме многу лоши вести за рестрикции во последните денови. Не можеме да гарантираме ниеден настап, бидејќи земјите во кои требаше да одиме […]

today26/01/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%