EX-YU ЕСТРАДА

Откако фати тезга за Нова година, за Рада Манојловиќ короната почна да постои

today30/11/2021

Background
share close

Пејачката Рада Манојловиќ никако да се одлучи, дали е за или против имунизација, дали короната постои или не, и дали е се поважни парите или нејзиното здравје, пишуваат српките медиуми. Од една страна Рада шири пропаганда за теории на завера, антиваксерство и слично, а од друга страна наголемо си закажува настапи во пресрет на најлудата ноќ, па со тоа го доведува во прашање нејзиното и здравјето на публиката која доаѓа на тие настапи, коментираат тие. А, откако ги зела парите за најлудата ноќ, нејзините ставови нагло се смениле. Новинарите ги исконтактираа сопствениците на сплавот каде Манојловиќ ќе пее за Нова Година, од каде велат дека во нивниот локал нема да влезе ниту еден невакциниран, па истото ќе важи и за ѕвездата на вечерта Рада Манојловиќ.

The post Откако фати тезга за Нова година, за Рада Манојловиќ короната почна да постои appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ријана прогласена за национална хероина на нејзината земја

Музичката суперѕвезда Ријана, во нејзиниот роден град Бриџтаун на Барбадос, како дел од прославата на националниот празник, беше прогласена за национална хероина на оваа островска држава на Карибите. Пред собраниот народ, премиерката Мија Мотли ѝ ја честиташе титулата национална хероина на Барбадос на 33-годишната Ријана. Да продолжиш да сјаеш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки! - порача Мотли, осврнувајќи се на хитот […]

today30/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%