EX-YU ЕСТРАДА

Осум години по разводот, Ани Малинкова првпат не е сингл

today25/02/2022 42

Background
share close

Фолк пејачката Ани Малникова не е веќе сингл, пишува „Убавина и здравје“, откривајќи дека осум години по разводот, фолкерката е во сериозна љубовна врска. Нејзиниот актуелен партнер Ѓорѓи Тренески објави дека е во љубовна врска со а на фотографиите кои ги споделуваат на социјалните мрежи се гледа колку двојката е вљубена. Од првиот брак Малинкова има две ќерки, од кои постарата ќерка е втора година на факултет, а помалата е бруцош.

The post Осум години по разводот, Ани Малинкова првпат не е сингл appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%