EX-YU ЕСТРАДА

Омикрон го одложи доделувањето на Греми

today06/01/2022 1

Background
share close

Доделувањето на Греми наградите оваа година ќе биде одложено, но не е закажан нов датум за одржување на свечената церемонија. -По внимателно разгледување и консултирање со градските и државни претставници, Академијата за снимање и Си-Би-Ес одлучија да го одложат годишеното доделување на наградите, се вели во соопштението објавено на официјалната страна на Греми. Се наведува дека здравјето и сигурноста на сите вработени е апсолутен приоритет, а со оглед на појавата на омикрон мутацијата, доделувањето на наградите е ризично. Истото требаше да се одржи на 31 јануари.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Талентираниот Никола Зацески објави уште една песна – слушнете ја „За вас“

Песна по песна, скромно и ненаметливо, младиот пејач Никола Зацески ја гради својата музичка кариера по враќањето од Австралија во Македонија. По „Мојот пат“, „Срцето мое тука чука“, по одличната преработка на „Лихнида“, талентираниот Зацески продолжува да твори и да создава нова музика. Овојпат Никола и неговиот тим ја промовираат песната „За вас“, нумера на која работеа едни од најдобрите во нашата земја. Музиката и аранжманот се дело на познатиот […]

today05/01/2022 10

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%