EX-YU ЕСТРАДА

Од болничкиот кревет повикал адвокат: Мрка тајно го сменил тестаментот и го поделил имотот

today01/12/2021 6

Background
share close

Политичарот Милутин Мркоњиќ почина пред неколку дена на 79-годишна возраст, по тешко боледување. Многумина веруваа дека ќе ја победи болеста, а најмногу надеж имаше неговата партнерка, пејачката Ана Бекута. Иако лекарите до последен ден се бореа да го спасат Мрка, сепак неговото срце не издржи бидејќи десет дена беше интубиран и дишеше преку апарат. Како што открива извор од болницата, Мркоњиќ како да претчувствувал дека нема жив да ја напушти болницата, па пред три недели повикал адвокат да дојде лично кај него за да му го смени тестаментот. Бидејќи владее епидемијата на коронавирус, а посетите се забранети, политичарот ги “фатил“ сите можни врски за да дозволи неговиот адвокат да влезе во болница. Дури ни Ана не знаеше што се случува. Адвокатот дојде и Мрка состави друг документ. Станот во кој живееја тој и Ана во последните пет години, го остави на пејачката бидејќи заедно вложија во него. Другиот стан, во кој живееја со сопругата Даша го остави на неа. Тие не можеа да имаат деца, па беше логично Ана и Даша се да наследат. Иако и двете убаво се согласуваат, Милутин не сакаше да остави на случајност, па со оваа постапка ги обезбеди двете жени. Дури кога го ставија на респиратор, Бекута дозна дека Мрка го менувал својот тестамент и беше многу тешко. Тогаш сфати дека тој го чувствува крајот, вели изворот.

The post Од болничкиот кревет повикал адвокат: Мрка тајно го сменил тестаментот и го поделил имотот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Тој ги запозна со Ана Бекута: Mркоњиќ ќе почива до Шабан Шаулиќ

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија, Милутин Мркоњиќ, кој ќе биде погребан задутре во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград, ќе почива недалеку од својот децениски пријател, пејачот Шабан Шаулиќ. Гробот каде што ќе биде положен сандакот со телото на Милутин Мркоњиќ е на само неколку метри од гробот на кралот на народната музика. Длабокото и искрено пријателство на Мркоњиќ со сите членови на семејството Шаулиќ […]

today01/12/2021 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%