EX-YU ЕСТРАДА

Oбјавена листата: На „Пивофест“ во Прилеп ќе пеат Хари Мата Хари, Лозано, Ламбе, Владо Јаневски

today18/07/2022 7

Background
share close

Организаторите на прилепскиот „Пивофест“ ја објавија листата на изведувачи. Од 14 до 17 јуни во Прилеп ќе пејат најголемите македонски звезди со по некој регионален изведувач. Од „странците“ ќе бидат само Хари Мата Хари и Дивје Јагоде. Од нашите ќе настапуваат Ламбе Алабаковски, Лозано и Владо Јаневски, Некст Тајм и тоа во сабота на 16 јуни. Другите денови се резервирани за „Меморија“, Игор Џамбазов, Нокаут, Миле Кузмановски, Елена Велеска и др.

The post Oбјавена листата: На „Пивофест“ во Прилеп ќе пеат Хари Мата Хари, Лозано, Ламбе, Владо Јаневски appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша се разведуваат по четиринаесет години брак. Познатата пејачка оваа информација ја објави на нејзиниот Инстаграм профил. Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. За овој тежок период за нашето […]

today18/07/2022 6

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%