EX-YU ЕСТРАДА

Нов хаос на „Ѕвездите на Гранд“ поради Карелуша: Цеца им се закнуваше на членовите на жирито

today05/01/2022 1

Background
share close

Новото издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ донесе нов скандал откако се дозна што разговараат судиите додека натпреварувачите пејат. Се се случи кога на сцената се појави натпреварувачката Каролин Велковски, која ја отпеа песната од Јелена Крлеуша, „Баш је добро бити ја“, но тоа не им се допадна на сите. Настапот на Каролин жирито го награди со пет гласови што и овозможи директен пласман во баражаот. Притоа Саша Поповиќ изјави дека фалело малку за да добие „шестка“, на што му возврати Марија Шерифовиќ.

Ај, што не беше испеано за „шест“, туку што Цеца овде се заканува да гласаат сите за оваа песна од Карлеуша. Сите попуштија, само јас не се давам – изјави Марија

The post Нов хаос на „Ѕвездите на Гранд“ поради Карелуша: Цеца им се закнуваше на членовите на жирито appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Беше голем другар со Тома Здравковиќ: Тозовац не можеше да си прости што еднаш се степале во соба

Тома Здравковиќ, кој почина на 30 септември во Белград, е човек познат како боем и човек со најголема душа на естрадата, кој зад себе остави голем број спомени и анегдоти со своите колеги со кои често се дружеше и заглавуваше по кафеани. Еден од неговите најдобри пријатели на естрадата беше Предраг Живковиќ Тозовац, кој честопати со носталгија зборуваше за својот колега, кого многу го сакаше и почитуваше. Не мислам дека […]

today05/01/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%