EX-YU ЕСТРАДА

Нивез Целзиус покриена само со кебе

today12/12/2021 1

Background
share close

Хрватската актерка и пејачка Нивес Целзиус знае како да ги побудали мажите.Таа објави провокативни фотографии на кои таа е гола и нагрната само со кебе. Таа игра на песната „кенди шоп“ додека предизвикува со градите и тетоважата во пределот на меѓуножјето.

The post Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Пет години бес кралицата на ромската и народната музика Есма Реџепова

Есма Реџепова (8 август 1943 - Скопје, 11 декември 2016) — позната македонска пејачка и хуманитарка. Нарекувана е Кралица на Ромската музика во светски рамки. Во 2013 г. ја доби престижната титула Национален уметник на Република Македонија. Реџепова е петто од шесте деца на Чанија и Ибраим Реџепови, во мала куќичка во центарот на Скопје. Таткото Ибраим во бомбардирањето на Скопје во април 1941 година ја изгубил едната нога. Се […]

today12/12/2021 20

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%